Ukazuji lidem jak naslouchat sám sobě Poznej a přijmi sám sebe

Reflexní ošetření lymfatického systému

Reflexní ošetření lymfatického systému. Na plosce nohy je speciální metoda podporující lidské zdraví pomocí stimulace reflexních bodů a reflexních zón na chodidle. Chodidla představují dokonalou mapu celého lidského těla a všech jeho orgánů. Stimulace reflexních bodů  pomáhá jak při chronických, tak i v akutních potížích.

Co je lymfa?

Je to tekutina proudící v mízních cévách, která vzniká v orgánů lidského těla a je odváděna tzv. lymfatickými (mízními) cévami do hrudního mízovodu. Po cestě prochází mízními uzlinami, kde dohází k filtraci a obohacení mízy o bílé krvinky – lymfocyty. V lidském těle o váze 70kg je asi 8l lymfy, přičemž játry projde 1-2 litrů.

Jaká je funkce lymfy?

Funkce lymfy je především detoxikační. Systém zbavuje tělo jedů a nežádoucích bílkovin. Lymfatický systém rozhoduje, zda daná látka je pro tělo nežádoucí a zda prostřednictvím jater bude vyloučena. Tyto toxiny jsou potom transportovány a filtrovány do krevního oběhu a krev je v konečné fázi filtrována ledvinami a cizorodé látky odcházejí z těla močovým systémem.

V čem tkví tajemství lymfatické stimulace na plosce nohy?

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu (srdce). Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku na plosce nohy a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Reflexní lymfatická stimulace pomocí speciálních hmatů na reflexních zónách dochází k reflexní stimulaci celého systému.

Velkou výhodou takové stimulace je, že celý systém se takto „učí“ správně pracovat zcela sám!

Lymfatická stimulace mývá velmi pozitivní efekty:

 • odstranění lymfatických otoků (nohou)
 • uvolnění městnání lymfy v uzlinách
 • celková detoxikace organizmu
 • zlepšení kožních potíží
 • zlepšení vylučování
 • úprava menstruačního cyklu
 • celkové zlepšení imunity organismu
 • odstranění opakované bolesti hlavy
 • urychlí se čištění organismu

 Technika není vhodná pro lidi s implantáty, zejména těm, kteří pravidelně užívají léky, tzv. imunosupresiva. Dále potom pacientům s těžšími srdečními vadami, velmi vysokým krevním tlakem, pacienty závislé na dialýze , těhotné maminky a při nádorových onemocněních.

Celková doba  trvá 45 minut. Je to velmi příjemná a  uvolňující technika.

 

email address:
Homepage:
URL:
Comment:


Napište mi zprávu

:
*:
*:
Souhlas*:
Verifikace*:
 • On - line vysílání

  Milý přátelé, 

  vítejte v sekci on-line vysílání. Co je potřeba k tomu, aby jste se se mnou spojili na živo? Stačí zavolat a nahlásit mi svůj email.  Zašlu ti  odkaz do emailu.  Přes počítač to funguje tak, že v emailu  klikneš na můj odkaz a již jsi se mnou on-line. Spojit se můžeš i přes telefon. Stahni si aplikaci Google Meet do telefonu. Já ti zašlu přes Messenger odkaz na spojení.

  On-line vysílání doporučuji všem, kteří chcete se sebou vědomě pracovat. V on-line probíhá i živá diskuse, vaše dotazy , vše co vás zajímá. Vždy je to o vzájemné komunikaci. Předávám své zkušenosti, které jsem sama na sobě zažila a zažívám. Stále se učíme. Nebojte se a ozvi se. 

  https://www.mtterapie.cz/co-nabizim/perla

  FB stránky: MT dotyk, integrace, zvědomění

  Email, kam můžeš zaslat požadavek na on-line vysílání: precova@mtterapie.cz

  Příspěvky zasílej na Č.Ú.226670058/0600

  Číst více
 • Zuby / zpracovaní bolesti
  Víte, že zuby jsou vaše zrcadlo duše? Já jsem si skrze svou bolest zubu uvědomila, jaký program v dětství jsem si vytvořila. Když jsem se ráno probudila s bolestí zubů, cítila jsem, že aha, nyní nastal čas, zvědomění. Nacítila jsem se na tuto bolest, a ptala jsem se sama sebe, co mi tato bolest ukazuje.
  Číst více