Ukazuji lidem jak naslouchat sám sobě Poznej a přijmi sám sebe

Reflexní ošetření lymfatického systému

!!! Již reflexologii nedělám od 1.1.2022,  jsem vedena již jinak pracovat s klienty. Tuto metodu vám můžu předat pro vlastní potřebu. Předávám i maminkám pro vlastní potřebu.

Reflexní ošetření lymfatického systému. Na plosce nohy je speciální metoda podporující lidské zdraví pomocí stimulace reflexních bodů a reflexních zón na chodidle. Chodidla představují dokonalou mapu celého lidského těla a všech jeho orgánů. Stimulace reflexních bodů  pomáhá jak při chronických, tak i v akutních potížích.

Co je lymfa?

Je to tekutina proudící v mízních cévách, která vzniká v orgánů lidského těla a je odváděna tzv. lymfatickými (mízními) cévami do hrudního mízovodu. Po cestě prochází mízními uzlinami, kde dohází k filtraci a obohacení mízy o bílé krvinky – lymfocyty. V lidském těle o váze 70kg je asi 8l lymfy, přičemž játry projde 1-2 litrů.

Jaká je funkce lymfy?

Funkce lymfy je především detoxikační. Systém zbavuje tělo jedů a nežádoucích bílkovin. Lymfatický systém rozhoduje, zda daná látka je pro tělo nežádoucí a zda prostřednictvím jater bude vyloučena. Tyto toxiny jsou potom transportovány a filtrovány do krevního oběhu a krev je v konečné fázi filtrována ledvinami a cizorodé látky odcházejí z těla močovým systémem.

V čem tkví tajemství lymfatické stimulace na plosce nohy?

Tato speciální stimulace, dotyková  na plosce nohy, má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu (srdce). Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku na plosce nohy a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Reflexní lymfatická stimulace pomocí speciálních hmatů na reflexních zónách dochází k reflexní stimulaci celého systému.

Velkou výhodou takové stimulace je, že celý systém se takto „učí“ správně pracovat zcela sám!

Lymfatická stimulace mývá velmi pozitivní efekty:

 • odstranění lymfatických otoků (nohou)
 • uvolnění městnání lymfy v uzlinách
 • celková detoxikace organizmu
 • zlepšení kožních potíží
 • zlepšení vylučování
 • úprava menstruačního cyklu
 • celkové zlepšení imunity organismu
 • odstranění opakované bolesti hlavy
 • urychlí se čištění organismu

 Technika není vhodná pro lidi s implantáty, zejména těm, kteří pravidelně užívají léky, tzv. imunosupresiva. Dále potom pacientům s těžšími srdečními vadami, velmi vysokým krevním tlakem, pacienty závislé na dialýze , těhotné maminky a při nádorových onemocněních.

Celková doba  trvá 45 minut. Je to velmi příjemná a  uvolňující technika.

 

email address:
Homepage:
URL:
Comment:


Napište mi zprávu

:
*:
*:
Souhlas*:
Verifikace*:
 • MT dotyk , můj dotyk pro nás, tvoření
  Všechno co tvořím pro mě/nás je energetický otisk lásky, který vkládám do všeho ..
  Číst více
 • Žiješ ve své vlastní falši

  Maska, faleš, nevědomost...

  Jak tě to ovlivňuje ve tvém životě??

  Číst více