Ukazuji lidem jak naslouchat sám sobě Poznej a přijmi sám sebe

Reflexní ošetření lymfatického systému

!!! Již reflexologii nedělám od 1.1.2022,  jsem vedena již jinak pracovat s klienty v Nové Zemi !!! 

Reflexní ošetření lymfatického systému. Na plosce nohy je speciální metoda podporující lidské zdraví pomocí stimulace reflexních bodů a reflexních zón na chodidle. Chodidla představují dokonalou mapu celého lidského těla a všech jeho orgánů. Stimulace reflexních bodů  pomáhá jak při chronických, tak i v akutních potížích.

Co je lymfa?

Je to tekutina proudící v mízních cévách, která vzniká v orgánů lidského těla a je odváděna tzv. lymfatickými (mízními) cévami do hrudního mízovodu. Po cestě prochází mízními uzlinami, kde dohází k filtraci a obohacení mízy o bílé krvinky – lymfocyty. V lidském těle o váze 70kg je asi 8l lymfy, přičemž játry projde 1-2 litrů.

Jaká je funkce lymfy?

Funkce lymfy je především detoxikační. Systém zbavuje tělo jedů a nežádoucích bílkovin. Lymfatický systém rozhoduje, zda daná látka je pro tělo nežádoucí a zda prostřednictvím jater bude vyloučena. Tyto toxiny jsou potom transportovány a filtrovány do krevního oběhu a krev je v konečné fázi filtrována ledvinami a cizorodé látky odcházejí z těla močovým systémem.

V čem tkví tajemství lymfatické stimulace na plosce nohy?

Tato speciální stimulace, dotyková  na plosce nohy, má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu (srdce). Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku na plosce nohy a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Reflexní lymfatická stimulace pomocí speciálních hmatů na reflexních zónách dochází k reflexní stimulaci celého systému.

Velkou výhodou takové stimulace je, že celý systém se takto „učí“ správně pracovat zcela sám!

Lymfatická stimulace mývá velmi pozitivní efekty:

 • odstranění lymfatických otoků (nohou)
 • uvolnění městnání lymfy v uzlinách
 • celková detoxikace organizmu
 • zlepšení kožních potíží
 • zlepšení vylučování
 • úprava menstruačního cyklu
 • celkové zlepšení imunity organismu
 • odstranění opakované bolesti hlavy
 • urychlí se čištění organismu

 Technika není vhodná pro lidi s implantáty, zejména těm, kteří pravidelně užívají léky, tzv. imunosupresiva. Dále potom pacientům s těžšími srdečními vadami, velmi vysokým krevním tlakem, pacienty závislé na dialýze , těhotné maminky a při nádorových onemocněních.

Celková doba  trvá 45 minut. Je to velmi příjemná a  uvolňující technika.

 

email address:
Homepage:
URL:
Comment:


Napište mi zprávu

:
*:
*:
Souhlas*:
Verifikace*:
 • PERLA

  PERLA prostor pro TEBE/nás/ otvíráme....2.2.2022 

  Poprvé on-line

  Všechno co jste zažili v raném dětství, je pro vás skutečnost. Nyní , můžu říct, že po probuzení jsem žila ve vlastní iluzi. 

  Číst více
 • Čemu dáváš pozornost??
  Jsi to čemu věříš, čemu dáváš pozornost, tím jsi. Jen ty sám si umíš "zvědomít". Jen ty sám se umíš vědomě propojit se svým zdrojem, jsi zdrojem.
  Číst více