Ukazuji lidem jak naslouchat sám sobě Poznej a přijmi sám sebe

Blog

Z mého deníku "Inspirace pro duši"

Veškerá lidská činnost je založena na lásce a strachu. 

Strach je energie, která omezuje, uzavírá, skrývá, hromadí a poškozuje. Láska je energie, která rozšiřuje otevírá, odhaluje, sdílí a léčí. Každá lidská myšlenka je založena z jedné z těchto dvou emocí.


Neposuzujte a neodsuzujte, neboť nevíte proč a za jakým účelem k něčemu došlo. A pamatujte si, že to co odsuzujete bude odsuzovat vás. A tím co posuzujete se jednou stane. Spíš se snažte změnit to, co neodpovídá vaší nejušlechtiléjší představě o tom čím jste, nebo podporujte  lidi, kteří se to snaží změnit.


KNIHA

              Čeho před smrtí litujeme nejvíce                               autor: Bronnie Ware

 • Škoda, že jsem neměl kuráž žít podle svého a ne tak, jak ode mě očekávali ostatní. Proto  nedovolte, aby vám v tom ostatní bránili. Dovolte si být aspoň jednou v životě šťastný a naplněný. Je důležité žít, a né přežívat. Na svět jsme přišli s lásku. A chybovat je lidské. Přišli jsme si tu pro zkušenosti lidského bytí. Nedovolit si je, nebo-li neumožnit si prožít zkušenosti, znamená popírat sám sebe, popírat božskou podstatu, lásku v sebe.  Snažte se osvobodit od svých myšlenkových pastí, které jste si sami vytvořili nezdravými myšlenkovými vzorci, jenž jste si vytvořili. Destruktivní uvažování a negativní postoje.

 • Škoda, že jsem pracoval tak tvrdě. Nepracujte přespříliš. Snažte se o vyváženost. Nedopusťe, aby práce byla celý váš život.

 • Škoda, že jsem neměl dost kuráže, abych dal najevo své city.

 • Škoda, že jsem nezůstal ve spojení se svými přáteli. Pokud vás bolest vyčerpává, stáhnete se hluboko do sebe. Udržujete si lidi od těla. Jediný způsob, jak se zahojit je nechat do sebe a skrz sebe proudit lásku. Nebránit se ji. Než si to člověk uvědomí, uběhne spoustu času. Osamělost nechává v srdci prázdnotu, která vás může fyzicky zabít. Osamělost neznamená nedostatek lidí. Je to nedostatek porozumění a přijetí. Pokud není někdo, kdo vám rozumí, takový jací jste, může vás brzy trápit osamělost. Uvědomte si vlastní hodnotu, snažte se zbavit té bolesti, vyžaduje to neuvěřitelnou sílu. Dovolit si, aby mi životem znovu proudila láska a štěstí, připustit si, že si ji zasloužím. Co je život? jsou to krásné čisté chvilky. Přesně takhle je to prosté. Proto je důvod žít a zažívat těch chvilek víc. Neztrácéjte kontakt s přáteli, kterých si vážíte nejvíce. Kteří vás berou takovou, jací jste, a kteří vás dobře znají.

 • Škoda, že jsem si nedovolil být šťastnějsí. Štěstí je věc rozhodnutí. V každém dnu se snažte najít něco pěkného a užívat si to. Žíjte v přítomnosti, jak jenom můžete. Můžeme se svobodně rozhodnout, na co se zaměříme. Je dobré se zaměřovat na pozitvní věci, vážit si svého zdraví, a užívat si, že žiji.


Zacházéjte se sebou laskavě a uctivě, protože si obojí zasloužíte. Pokud se máte vymanit ze starých pastí, je nejduležitější stát se pozorovatelem vlasních myšlenek a zvyků. Když si je uvědomíte, řešení se snáz vynoří.


Život patří nám, nikomu jinému.

Štastný život můžete najít i bez stěhování do jiného domu, nebo jiných drastických opatření v materiálním světě. Jde o to dosáhnou změny ve svém vnitřním vnímání a být dostateční, abychom si splnili některá vlastní přání. Nikdo jiný nás nemůže udělat šťastnými nebo nešťastnými, ledaže to sami dovolíte.Poslední změna: 10.05.2019 Zpět
 • On - line vysílání

  Milý přátelé, 

  vítejte v sekci on-line vysílání. Co je potřeba k tomu, aby jste se se mnou spojili na živo? Stačí zavolat a nahlásit mi svůj email.  Zašlu ti  odkaz do emailu.  Přes počítač to funguje tak, že v emailu  klikneš na můj odkaz a již jsi se mnou on-line. Spojit se můžeš i přes telefon. Stahni si aplikaci Google Meet do telefonu. Já ti zašlu přes Messenger odkaz na spojení.

  On-line vysílání doporučuji všem, kteří chcete se sebou vědomě pracovat. V on-line probíhá i živá diskuse, vaše dotazy , vše co vás zajímá. Vždy je to o vzájemné komunikaci. Předávám své zkušenosti, které jsem sama na sobě zažila a zažívám. Stále se učíme. Nebojte se a ozvi se. 

  https://www.mtterapie.cz/co-nabizim/perla

  FB stránky: MT dotyk, integrace, zvědomění

  Email, kam můžeš zaslat požadavek na on-line vysílání: precova@mtterapie.cz

  Příspěvky zasílej na Č.Ú.226670058/0600

  Číst více
 • Zuby / zpracovaní bolesti
  Víte, že zuby jsou vaše zrcadlo duše? Já jsem si skrze svou bolest zubu uvědomila, jaký program v dětství jsem si vytvořila. Když jsem se ráno probudila s bolestí zubů, cítila jsem, že aha, nyní nastal čas, zvědomění. Nacítila jsem se na tuto bolest, a ptala jsem se sama sebe, co mi tato bolest ukazuje.
  Číst více